Yerli Dizi

Söz ve Savaşçı’nın yerine Türk Kartallar Timi dizisi geliyor!

Söz ve Savaşçı’nın yerine Türk Kartallar Timi dizisi geliyor!

Son yıllarda askeri aksiyon dizileri oldukça popüler durumda… Kanallar sabit reyting garantisi olan bu dizilere ekranlarında yer vermek istiyorlar. Uzun zamandır final yapacakları konuşulan Söz ve Savaşçı dizileri yerine Özgürlük Savaşçıları sloganıyla yeni bir dizi geliyor: Türk Kartallar Timi.

Star Tv’nin Söz ve Fox Tv’nin Savaşçı dizileri askeri aksiyon alanında izleyicisi bol olan diziler. Her iki dizinin de final yapması hatta sezon içinde Börü ve Nöbet’in de final yapması bu tür dizileri sevenleri oldukça üzmüş durumda. Askeri aksiyon seven izleyicilere bir müjdemiz var. Farklı kaynaklardan gelen haberlere göre yeni bir aksiyon dizisinin oyuncu seçmelerine başlandı. İsim olarak “Kartallar Timi” düşünülen dizi daha çok Türk Askerinin yurt dışı operasyonları üzerine bir konsepte sahip olacak. Bu dizi için Tolga Sarıtaş,  ve Ertuğrul Şakar ile anlaşıldığı söyleniyor.

Sınırları Kanla Çizenlerin Hikayesi: Özgürlük Savaşçıları “Türk Kartallar Timi”

Ülkemiz ortalama 40 yıldır terörle mücadele ediyor. Bu mücadele sırasında binlerce vatan evladı ne yazık ki şehit oldu, gazi oldu.

Türk halkı asker ve polislerin nasıl şehit olduğunu, vatan savunması sırasında teröristlere geçit vermemek için canlarını nasıl ortaya koyduklarını bir nebze de olsa televizyonlarda yayınlanan asker dizilerinden ya da komutan veya yazarların bu konudaki kitaplarından öğrenmeye, anlamaya çalışıyor. Seyirciler de bu dizilerden vazgeçemedikleri için Söz gibi diziler reyting rekorları kırmayı başarıyor.

Kartallar Timi hangi kanalda?

Yeni aksiyon dizisi olması beklenen Kartallar Timi’nin yayınlanacağı kanal henüz netleşmiş değil ancak TRT 1’in böyle bir dizi için uygun olabileceği söyleniyor. Bu tür diziler her zaman belli reytinge sahip diziler. Üstelik sürekliliği olan reytingler bunlar. Kartallar Timi’nin en önemli özelliği ise hikâyesinin 10 kitaplık bir roman serisinden alınmış olması. Ali Zengin’in kaleminden Hayat Yayınlarının yayınladığı bu seri oldukça ilgi çekmiş olacak ki ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Bu roman serisi kahraman Türk askerinin terörle mücadelesini ve bu uğurda verilen şehitleri, yaşananları anlatıyor ve olaylara da oldukça gerçekçi yaklaşıyor.

Türk Kartallar Timi oyuncu kadrosunda kimler var?

Dizinin geniş bir oyuncu kadrosu var. Timde 6 erkek 2 bayan 8 asker var. Komutanlar ve aileler, en önemlisi de yerel halk da bu dizide askerle iç içe olacak. Başrol için iki isimle görüşmeler sürüyor. Yan karakterler de yavaş yavaş belli oldukça bu sayfalardan öğrenebileceksiniz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close